koltuksecme

Koltuk Temizliği

Titizliğe önem verenler için kara yolculuğu olsun veya hava yolculuğu dahil olmak üzere koltuk temizliğinin önemini sağlık açısındaki yerini herkes bilmektedir. Eğer uzun sürecek bir yolculuğa hazırlanıyorsanız seçtiğinizin koltuğun oturmadan önce ne kadar temiz olduğunu inceleyip eğer umduğunuz gibi temiz değilse hostes veya personellere bildirerek anında temizletebilirsiniz. Bazı kara yolculuğunda koltuklar detaylı olarak incelenmediğinden dolayı bu tür memnuniyetsizlikler dile getirildiğinden dolayı bu konuyu ele alarak nasıl bir hijyen içerisinde yolculuk yaptığımızı ele alıyoruz.

koltuk-temizlik.jpg (385×274)

Otobüsler ne kadar süreyle temizleniyor ?
Genellikle otobüs firmaları aynı otobüsle kısa mesafelerde gün içerisinde 2 den fazla olmak üzere yolculuk yapmaktadır, yolculuk bitiminde ulaşacağı yere gelen otobüs yolcularını indirdikten sonra temizleme alanına çekilip içerisindeki unutulan eşyaları kayıp eşya bölümüne teslim ettikten sonra iç ve dış dahil olmak üzere her yolculuk bitiminden sonra temizlenmektedir. Bu temizliği gördüğümüz kadarıyla personeller yapmaktadır her hangi bir temizlik firmasının yaptığına denk gelmediğimiz için bu konuyu böyle değerlendiriyoruz.

Uçaklar ne kadar süreyle temizleniyor ?
Hava yolculuğu günümüzde en çok tercih edilmeye başlansa bile uçaklar günde 2 den fazla olmak üzere sizi bıraktığı yerden tekrar yolcu alıp geri dönebilmektedir. Peki bu durumda temizlik olayı nasıl yapılıyor derseniz, hostesler tarafından gözle gözüken kaba bir temizlik yapılmaktadır. İnce detayına kadar girilip bir temizlik yapılmamaktadır. İndi bindi olayı yaşandığından dolayı bu tür gözle gözüken temizlikten gözden kaçan şeyler olabileceğini varsayarak bu tür durumlarda hosteslere bildirerek oturacağınız koltukla ilgili temizlik işlemini dile getirebilirsiniz.